Nismėtar  i aktiviteteve kulturo-artistike nė Shipkovicė, nė vitin 1970

Kadir  Shabani

Aktivitetet e "Grupit Folklorik" para themelimit tė shoqėrisė

 

 

 

 

 

 

 

 

Skenė nga "Shkėndijat e para"

Nga aktivitetet e Grupit Folklorik

                               

Pamje nga shtypi i atėhershėm   

 

Pamje nga "Biēitje malesh"   

Garat regjionale    

 

Pamje nga defilimi nėpėr Dibėr nė vitin 1976

Nė festivalin e Manastirit

  

pamje pas njė ēfaqje   

Themelimi i Sh.K.A. "Rexhep Voka"

Nė vitin 1978,pas nji aktiviteti tė bujshėm nė shumė lėmi tė jetės kulturoro-argėtuese,u themelua Sh.K.A  "Rexhep Voka"Grupit tė aktivistėve tė dalluar u printe Kadir Shabani.Kontribut tė rėndėsishėm pėr pėrpilimin e statutit tė shoqėrisė dhanė edhe Idriz Qaili dhe Nexhmi Uzairi.Pėr pregatitjen e vulave dhe libreza u dalluan Ali Aliu dhe Lazim Maksuti.   

Foto nga Arkivi i ShKA-sė

  

      

Nė festivalin e Manastirit 1980

  

      

Sh.K.A. "Rexhep Voka" Nė bjeshkėt e Sharrit

  

      

Nė bjeshkė

  

      

  
 
 
 

Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
Copyright (c) 2000 Shipkovica.com