???
                           

1.

Bli pamuk all bre dilber, bli pamuk atesh,

Mo tėt rrin kokoanat* nėpėr Bukuresht.

Hiēu moj kokoana se s’ini pėr mue,

Nouk dini ta shkarkoni kalin me drue.

Shejt pamuk all bre dilber, shejt pamuk atesh,

Mo tėt rrin kokoanat tėt lan n’Bukuresht.

Hiēu moj kokoana se s’ini pėr mue,

Mė ka ēue baba me fitue

Me fllazėn e malit me u martue.

* Kokoana/ė – nga rum. zonjė

2.

I mora ojat e bardha t’i bitisi sot,

M’hipi ni mendja e keēe i flugja nė od’.

I flugja nė odė e dola nė avli,

Kapėrci ni laskėr e shkrume lotėt mi shpėrthi.

Kapėrci ni laskėr e shkrume me fletėt e bardha,

Agim hovardarit t’mi bojsh shaum tė fala.

Kapėrci ni laskėr e shkrume e u ndal nė xham,

Agim hovardarit t’mi bojsh shaoum selam.

  
 

                                                                       Kėndoi A. S. nga Shipkovica e Tetovės

Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
Copyright (c) 2000 Shipkovica.com