???
                           

njė nga kėngėt mė tė vjetra shqiptare me motive tė sakrificės

Pėrtej urės sė Qabesė

                    Tė m`i fali nėnesė,                            

                  Tė dy qetė te m`i shesė,                    

T`i apė niqa sė resė.

               Ndė pyetė nėna pėr mua,                  

                    T`i  thoji se u martua                         

              Ndė thėntė se ē`nuse muar,               

           Tri plumba nė krahėruar               

        Gjashtė ndė kėmb e ndė duar.       

  Ndė thėntė se ē`krushq i vanė,      

Sorat e korbat e hanė.  

Baki  Ymeri

  
 

Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
Copyright (c) 2000 Shipkovica.com