???
                           

1.

I mora ojat e bardha, dola me punue,

M’hipi ni mendja e keēe, u ula me pushue,

E mora ni letėr me e shkrue,

Halim hovardarit me ja ēue.

Ja shkrojta ni letėr ta lexoje,

Tjetėrkundi shkusit mos t’i ēoje.

2.

Krehi cauco floakėt e lishoj tallas

Di zam nouse Agim agės, hallkit fol e plas.

Hallkit fol e plas se na kan kėskan

Do ja ēojm lules nishanin nė kufer me xham.

Nė kufer me xham me trandafila,

Atej nė kufer xhelpana me lira.

Nė kufer me xham me orgovana,

Atej nė kufer xhelpana me franga,

  
 
Kėndoi H. U. Shipkovicė

Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
Copyright (c) 2000 Shipkovica.com