???
                           

I lindur nė Shipkovicė tė Tetovės (1920),i pėrndjekur nga autoritetet jugosllave, i stabilizuar nė Piatra Neamc tė Moldavės, Lazim Rexhepi ėshtė njė nga pėrfaqėsuesit mė tė denjė tė shqiptarizmit nė zonat etnike dhe nė diasporė.Kontributi i tij pėr ēėshtjen shqiptare nė pėrgjithsi dhe atė tė Kosovės nė veēanti,ėshtė i jashtėzakonshėm. Lazimi,sipas zotit Eqerem Petoshati,edhe nė pėrjetėsinė edhe pavdekshmėrinė e tij,nė eshtrat e veta e ruan tė pashuar flakėn e patriotizmit shqiptar,dėshirėn e tij tė zjarrtė pėr ta parė tė bashkuar (pėrmes integrimit evropian) Shqipėrinė me Kosovėn dhe trevat e tjera shqiptare nė Ballkan...

  
 
Familja patriotike e Lazim Rexhepit tė Shipkovicės, nė Piatra Neamc te Rumanisė

Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
Copyright (c) 2000 Shipkovica.com