???
                           

                                                                                                                                               

Bashkadhetari ynė, pėr tė cilin do tė shkruajm shkurtimisht, po jep njė kontribut konkret' pėr civilizimin e vendlindjes. Cilido qė ka pasur raslin tė diskulojė me te, qe nga drejtori i shkolles fillore”Rexhep Voka". E  deri tek ata qė punojnė nė botėn e jashtme, kanė krijuar bindjen se xha Hatipi ėshtė i vetėdijshėm se kush jeton vetėm pėr vete,ėshtė i vdekur pėr tė tjerėt. Hatip Haliti,  ka dhėnė  njė  kontribut tė shquar pėr modernizimin e Shipkovicės me njė varg aksionesh vullnelare e humanitare, si kurorė e tė cilave ėshtė hapja e njė rruge tė re qė ndėrlidh fshatin me magjistralėn kryesore Tetovė-Kodra e Diellit.(Popova Shapkė)         

Disiplina gjerimane ndaj punės dhe karakteri i paprishur i shqiptarit kanė ndikuar qė ky malėsor i vyeshėm tė japė kontribute vuillnetarė edhe para shuma prej 50.000 marka gjermane qė shpenzoi pėr begatimin e Shipkovicės me njė rrugė tė re, dėshmon se xha Haliti hyn nė radhėn e atyrė shqiptarėve qė vendin e vet nuk e harrojnė...

 Neve nuk na mbetet gjė tjetėr veēse bashkatdhetarėve tanė siē janė   -  Hatip Haliti  etj,  t“u  shprehim respektin dhe mirėnjohjen tonė mė tė pėrzemėrt.       

                      

  
 

Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
Copyright (c) 2000 Shipkovica.com