SHIPKOVICA 


Duke hulumtuar botėn etnike shqiptare dhe duke kėrkuar shpirtin e fshatit Shipkovicė.
I shtrirė nė trekėndėshin e zonės kufitare ndėrmjet Kosovės,Shqipėrisė dhe Maqedonisė sė Veriut.
e banuar sot prej reth pes mijė shpirtėrave,ky katund ka qenė pėrherė vatra e patriotizmit shqipėtar,i konsideruar nga disa madje,si Shqipėria e Vogėl.

• Post Scriptum>    

Kushdo që ka dëshirë të afirmojë Shipkovicën në Internet, si dhe personalitetet e tjera, ngjarjet dhe kujtime, duke dhënë kontribut konkret edhe ky fshat dhe banorët e tij të vyeshëm, le të urdhërojnë e le të na ofrojnë materiale të kompiuterizuara info@shipkovica.com

 

                                                  
 
 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 

                                            Opinionet dhe vėrejtjet tuaja mund t'i dėrgoni nė adresėn - info@shipkovica.com
                                                                              Copyright (c) 2000 Shipkovica.com